چگونه عسل طبیعی را از عسل تقلبی تشخیص دهیم؟ عسل به دلیل خواص سلامتی، مواد مغذی، آنتی اکسیدان ها بسیار شناخته شده است، با این حال عسل تقلبی چیزی است که برخی از فروشندگان به جای عسل طبیعی به فروش می رسانند و این بدان معناست که شما باید روش تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی را بدانید تا هنگام خرید دچار سوء استفاده قرار نگیرید. برای بهره مندی از خواص عسل، شناخت هسل طبیعی بسیار مهم است. بدون این دانش، شما محصولات بی کیفیت را خریداری می کنید. عسل تقلبی و ناخالص با عسلی که زنبورهای عسل تولید می کنند بسیار متفاوت است. در ادامه سایت هیل شید 13 روش عالی برای تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی را به شما آموزش خواهد داد تا بتوانید تجربه خرید شیرینی مانند عسل داشته باشید.

عسل طبیعی چیست؟

عسل طبیعی عسلی خالص است که توسط زنبورهای عسل و نه کارخانه تولید شده است. در مغازه ها اغلب این طعسل را با نام های عسل ارگانیک یا عسل طبیعی مشاهده خواهید کرد. این عسل توسط شهدی که زنبورهای عسل از گل های موجود در طبیعت جمع آوری کرده اند تولید می شود.

عسل تقلبی چیست؟

عسل تقلبی یا عسل فیک یا ناخالص، عسلی است که توسط انسان و با ترکیب مواد مختلف بدست آمده است. روش های بسیاری برای تشخیص عسل تقلبی وجود دارد و شما باید مطمئن شوید که فقط از عسل طبیعی استفاده می کنید. در ادامه 13 روش لیست شده است که با دنبال کردن آن می توانید از بابت خرید عسل خیالتان راحت باشد.

13 روش عالی برای تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی

#1 شناخت عسل طبیعی از تقلبی با انگشت

 مقداری عسل را بین انگشتان خود قرار دهید و انگشتان خود را به هم بمالید، عسل طبیعی چسبنده نیست اما به دلیل شیرن کننده هایی که در عسل تقلبی استفاده شده است این عسل چسبنده است. این روش تست عسل بسیار ساده و سریع است.

#2 شناسایی عسل طبیعی از تقلبی از بافت

 عسل طبیعی برای حرکت کردن به زمان نیاز دارد در حالی که عسل تقلبی حالتی آبکی دارد و به سرعت حرکت می کند. بهترین روش برای تصت عسل این است که شیشه عسل را تکان دهید به طوری که عسل از یک طرف شیشه به طرف دیگر حرکت کند، اگر این حرکت سریع بود پس عسل تقلبی است اما اگر حرکت عسل کمی طول کشید به احتمال زیاد عسل شما طبیعی است.

#3 شناخت عسل طبیعی از تقلبی با عطر

 عسل طبیعی دارای رایحه ای ملایم و اغلب عطر گل است. این بود با گرم شدن و یا خنک شدن ممکن است تغییر کند، با این حال عسل تقلبی غالبا بود ندارد و می تواند رایجه ترش مانند داشته باشد. دانستن تفاوت عسل طبیعی از تقلبی با این روش ممکن است که کمی تمرین کردن نیاز داشته باشد.

#4 شناسایی عسل طبیعی از تقلبی با گرما

عسل طبیعی هنگام گرما دیدن مف نمی کند با این حال عسل تقلبی حباب هایی ایجاد می کند و هرگز به رنگ کاراملی تغییر رنگ نمی دهد. این تفاوت می تواند به سرعت به شناسایی عسل خالص از ناخالص کمک کند.

#5 تشخیص عسل طبیعی و تقلبی با نان

عسل را روی یک تکه نان پخش کنید. عسل واقعی در عرض 60 ثانیه سفت می شود و عسل تقلبی هرگز سفت نمی شود و به جای آن به دلیل رطوبتی که دارد نان را خیس می کند. این یک آزمایش ساده دیگره برای شناسایی عسل طبیعی از تقلبی است.

#6 تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با آب

عسل واقعی در آب حل نمی شود بلکه در کف آب قرار می گیرد. اگر آن را هم نزنید، عسل طبیعی می تواند در طولانی مدت رقیق شود در مقابل عسل تقلبی فورا در آب حل می شود.

13 روش عالی برای تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی

#7 روش تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی با مزه کردن

طعم و مزه عسل واقعی فقط برای چند دقیقه باقی می ماند در حالی که طعم و مزه عسل تقلبی برای مدت زمان طولانی تری باقی می ماند چونکه شکر اضافه شده به آن باعث طولانی شدن طعم در دهان می شود.

#8 تست عسل طبیعی از تقلبی با استفاده از کاغذ یا پارچه

عسل واقعی لک ایجاد نمی کند. به عنوان مثال وقتی قطره ای از آن را روی کاغذ می چکانید در قسمت بالا باقی می ماند و جذب نمی شود. اگر عسل طبیعی روی پارچه سفید ریخته شود، پارچه را لک نخواهد کرد. با این حال عسل تقلبی جذب کاغذ می شود و در صورت ریختن روی پارچه سفید آن را لک می کند.

#9 تشخیص عسل طبیعی تقلبی از روی ناخالصی ها

عسل های طبیعی غالبا دارای ذرات کوچکی از موم، گرده و یا ذرات دیگر است. عسل تقلبی هیچ ناخالصی ندارد و کاملا زلال و صاف و یکدست می باشد.

#10 روش تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی با زرده تخم مرغ

اگر عسل طبیعی را با زرده تخم مرغ در یک ظرف هم بزنید، وقتی که با هم ترکیب می شوند رنگ زرده تخم مرغ تغییر می کند. اما اگر این کار را با عسل تقلبی انجام دهید هیچ تغییر رنگی در زرده تخم مرغ ایجاد نمی شود.

#11 شناسایی عسل طبیعی از تقلبی با الکل متانل دار

با ترکیب الکل متانل دار با عسل واقعی می توانید آن را از عسل تقلبی جدا کنید. هنگام مخلوط کردن عسل طبیعی با الکل متانل دار، عسل همچنان در انتهای ظرف باقی می ماند در حالی که عسل تقلبی در الکل حل می شود.

#12 تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با کبریت

یک کبریت را در عسل فرو کنید، اگر عسل واقعی باشد باید کبریت بع راحتی روشن شود، با این حال عسل تقلبی به دلیل سطح رطوبتی که دارد از روشن شدن کبریت جلوگیری می کند.

#13 هنگام خرید عسل به برچسب آن توجه کنید

اگر از فروشگاه عسل خریداری می کنید به برچسب آن دقت کتید. این ساده ترین روش برای درک میزان خالص بودن عسل است. تولیدکنندگان موظفند هر گونه افزودنی یا مواد اضافه شده به عسل تولیدی را ذکر کنند. با بررسی برچسب ظرف عسل می توانید به سرعت متوجه شوید که چیزی به عسل اضافه شده یا نه و اگر اضافه شدن، چه چیزی اضافه شده.

این 13 روش به شما کمک می کنند تا به سادگی عسل طبیعی و اصل را از عسل تقلبی تشخیص دهید، حتی می توانید ترکیبی از این روش ها را انجام دهید تا مطمئن شوید که عسل تقلبی خریداری نمی کنید. عسل طبعی به درمان مشکلات گوارشی، بهبود زخم ها کمک می کند و یک عامل آنتی باکتریال است. شما می توانید از عسل به عنوان یک میان وعده سالم استفاده کنید و انرژی مورد نیاز بدنتان را تامین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *