قبل از اینکه بخواهیم راجع به خرید اینترنتی میوه خشک صحبتی به میان بیاریم بهتره با میوه خشک و راههای تولید میوه خشک بیشتر بدونیم.

میوه خشک چیست؟ چرا خرید اینترنتی میوه خشک؟

همیشه پروسه تولید یک محصول خوراکی یک فرمول خاص که مخصوص تولید کننده همان شرکت بوده است. اما میوه خشک به غیر از مقداری تجربه کار سختی نیست. با این تفاسیر باز هم خرید میوه خشک معقولتر به نظر می‌رسد.

نگهداری میوه تازه همیشه امکانپذیر نیست، به همین دلیل همواره باید دنبال راهی برای نگهداری طولانی‌ مدت میوه‌ها بود. به تازگی برای نگهداری میوه‌ها از فریز کردن آن به عنوان بهترین روش نگهداری مواد غذائی یاد می‌شود؛ در حالی که انجماد بسیاری از میوه‌ها مانن پرتقال، سیب، موز و… باعث از بین رفتن کیفیت ظاهری آن می‌شود و معمولا به همین دلیل به صورت یخ زده مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

از دیرباز برای نگهداری میوه از روش‌هایی مثل خشک کردن، مربا کردن، نگهداری در شکر و استفاده می‌کرده‌اند،

خرید اینترنتی میوه خشک

حتی امروزه نیز مصرف میوه‌های خشک از اقبال بسیاری برخوردارند و دستگاه‌های برقی و گازی برای خشک کردن سریع میوه‌ها در اختیار همگان قرار دارد. البته خشک کردن میوه‌ها بدون مواد افزودنی و کاملا ارگانیک هستند. ميوه خشک شده را مى توان براى مدت بسيار طولانى تر از ميوه هاى تازه نگهدارى كرد و به ويژه در سفرهاى طولانى كه يخچال در دسترس نيست ميوه خشک شده مى تواند يك ميان وعده مفيد باشد. که خرید از بازار یا اینترنتی و مصرف میوه خشک را به امری مهم تبدیل می‌کند.

متخصصان معتقدند مهم ترین وجه تمایز میوه های خشک شده با میوه های تازه، تبخیر آبی است که حاوی مقادیر قابل توجهی مواد مغذی است.

البته میوه های خشک شده برای مصرف در شرایط خاص مانند تغییر فصل یا استفاده در ورزش‌هایی مانند کوهنوردی که امکان حمل وزن زیاد بار وجود ندارد، سودمند هستند.

فواید میوه خشک

میوه‌ها جزو تنها گروه‌های غذایی هستند که تمام ارزشهای غذایی را دارا هستند. سرشار از ویتامین‌ها، فیبرها و آنتی اکسیدان‌ها هستند؛ که برای حفظ شادابی و در امان ماندن از هر گونه بیماری باید آنها را مصرف کنید. میوه خشک‌ها هم به لحاظ تولید از همان میوه‌های پرخاصیت فواید آنها را دارا خواهند بود.

تولید میوه خشک

ماندگاری بسیار بالا، حفظ خواص میوه، قابلیت استفاده از طعم میوه‌های مختلف در فصولی که آن گونه کشت و برداشت ندارد. استفاده از میوه‌هایی که در اقلیم های خاص قابلیت کشت. همیشه مشتریان مشتاقی در سراسر دنیا حضور خواهند داشت.

آیا حتما باید خرید اینترنتی میوه خشک انجام شود؟ خیر، امکان خشک کردن میوه در خانه هم هست که در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم.

خشک کردن میوه در خانه

فرآیند خشک کردن میوه در اصل، روشی مناسب برای محافظت از طعم میوه است. گاهی اوقات میوه خشک شده نسبت به نوع تازه آن به دلیل طعم بهتر، برتری دارد. برخی میوه ها در برخی از فصول سال فراوان تر از دیگر میوه ها هستند . در صورت تمایل به استفاده از میوه ها در فصول مختلف سال لازم است میوه ها را خشک کرده و از آن استفاده کنید.

خشک کردن میوه با دستگاه در خانه

از راه های خشک کردن میوه در خانه می توان به لیست زیر اشاره کرد:

 • خشک کردن سنتی میوه
 • خشک کردن زیر آفتاب
 • خشک کردن میوه با دستگاه خانگی

خشک کردن صنعتی و خرید اینترنتی میوه خشک

ولی زمانی که صحبت از تولید انبوه میوه خشک به میان می‌آید دیگر خشک کردن در زیر آفتاب و یا دستگاه های کوچک خانگی معنایی نخواهد داشت. در این صنعت نیاز است که میوه ها را با حجم بالا خشک کرد. لذا نیاز به خط تولید اختصاصی ست. می توان از روش‌ها خشک کردن میوه به روش صنعتی یا کارگاهی به خشک کردن با تیزآب (که مضرات زیادی دارد) و خشک کردن با دستگاه به صورت مکانیزه اشاره کرد.

خرید اینترنتی میوه خشک هیل شید
هیل شید: وب سایت خریداینترنتی میوه خشک و میان وعده های سالم

جمع بندی

با توجه به حجم تولید و همینطور تولید در فصل رسیدن میوه تولید کنندگان میوه خشک؛ آنرا با قیمت های مناسبی می توانند عرضه نمایند.

این روزها خرید اینترنتی جزء لاینفک زندگی همه ما شده که میوه خشک هم از آن مستثنا نیست.

در نهایت از دلایل خرید اینترتی میوه خشک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه مالی: با توجه به خورده خرید میوه تازه با قیمت بالا، در نظر گرفتن هزینه برق و همچنین تهیه دستگاه‎‌های خشک کردن میوه قیمت خرید میوه خشک مناسبتر از تولید آن در خانه خواهد بود.
  • از طرفی تهیه میوه تازه غیر از خرید به صورت عمده؛ میوه‌ها در فصل محصول خریداری می‌شوند که برای تولید در دیگر فصل ها در خانه یا ممکن نیست یا اینکه اگر میوه تازه خارج از فصل یافت شود قیمتی سرسام آور خواهد داشت.
 • هزینه زمانی: با مشغله‌ای که این روزها برا همه ما در این زندگی ماشینی وجود دارد نباید انتظار داشت تمام نیازهای خانواده را در خانه تامین کرد.
 • کیفیت تولید: با توجه به تجربه تولید میوه خشک که در سالیان زیاد، تولید کنندگان میوه خشک بدست آورده اند. باید قبول کرد که کیفیت تولید میوه خشک توسط شرکت های تولید میوه خشک باید بالاتر باشد.

1 دیدگاه در “خرید اینترنتی میوه خشک

 1. الهام گفت:

  مفید و کاربردی بود
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − دو =