گرانولای عسلی و دارچین یک میان وعده ای کم کالری و خوشمزه است که همراه با شیر صبحانه یا میان وعده ای عالی برای افرادیست که در رژیم غذایی هستند ، این میان وعده بدلیل دارا بودن مواد مغذی برای تمام افراد مفید است.

راجع به گرانولا قبلاً توضیح مختصری داده بودم. گرانولا ترکیبی از جوپرک، انواع مغزها و میوه های خشکه که به عنوان صبحانه یا میان وعده همراه شیر، ماست، میوه و یا به تنهایی مصرف میشه. تو ذهنم بود که یه ترکیب پایه و ساده برای گرانولا درست کنم که بقیه ی طعم ها رو براساس همون پایه طراحی کنم.

این بود که به این دستورپخت رسیدم. مثل همیشه، این بارهم دستورپخت خیلی ساده است و با یک بار درست کردن، صبحانه ی حداقل یک هفته تضمینه!

تا یادم نرفته! این گرانولا فقط با عسل شیرین میشه و یه دونه شکر هم توش نداره. پس طبیعتاً سالم تر هم هست!

و اینکه من در کنارش از بادوم هندی خام هم استفاده کردم. شما می تونید حذفش کنید یا از مغز دیگه ای استفاده کنید. پیشنهاد خودم بادام خامه که با عسل ترکیب کلاسیک و خوبی به ما میده

مواد لازم گرانولای عسلی و دارچین :
جو پرک ۱۵۰ گرم
بادام شیرین ۱۰۰ گرم
تخمه کدو ۵۰ گرم
تخمه آفتابگردان ۵۰ گرم
روغن ۲ قاشق غذاخوری
عسل ۱/۲ لیوان
کشمش ۱/۴ لیوان
دارچین ۱ قاشق چایخوری

گرانولای عسلی و دارچین

طرز تهیه گرانولای عسلی و دارچین :

تمام مواد را داخل کاسه ای بریزید ، عسل را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا مواد به خوبی باهم ترکیب شوند ( اگر مخلوط کردن با قاشق مشکل بود از دست هایتان کمک بگیرید ).

ته سینی را چرب کنید یا کاغذ روغنی قرار دهید ، مواد را داخل قالب یا سینی بریزید و با دست خوب فشرده کنید سپس در فر با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ – ۴۰ دقیقه قرار دهید ( میتوانید مدت پخت را بیشتر کنید ).

پس از پخت اجازه دهید گرانولا خوب سرد شود سپس برش بزنید و داخل سلفون یا ظرف در دار بسته بندی کنید ( این گرانولا تا ۱ ماه در یخچال قابل نگهداری است ) ؛ در صورتی که فر ندارید میتوانید این مواد را داخل قابلمه و روی حرارت تُست کنید.

نکته ها :

میتوانید به جای عسل از شکر قهوه ای یا سفید استفاده کنید ، میتوانید داخل گرانولا از انواع میوه های خشک استفاده کنید ، گرانولا به تنهایی یا برای تزیین و سرو دسر عالی است.