سیب خشک یک درمان بسیار سالم است. و اگر سعی در کاهش وزن دارید، جایگزین خوبی برای میان وعده های ناسالم، شیرینی و تنقلات هستند.

البته فکر می کنیم خشک کردن سیب یک تفریح سرگرم کننده پاییزی است!

چگونه سیب خشک شده درست کنیم

برای تهیه سیب خشک می توانید مقداری از سیبی که در خرید های قبلی مصرف نشده و چند وقتی هست که داخل یخچال رو به خراب شدن است استفاده کنید.

1- سیب ها را بشوئید

نیازی به پوست گرفتن آنها نیست. گذاشتن پوست سیب روی آن کمی عطر و طعم به سیب خشک اضافه می کند و محتوای فیبر را افزایش می دهد و برای کاهش وزن مناسبتر می شود.

سیب تازه

2. به صورت اسلایسی برش دهید و هسته هایش را بردارید.

هسته را برداشته و به صورت ورقه های نازک برش دهید.
ما با استفاده از دستگاه برش دهنده (بدون درگیر شدن تیغه پوستگیری) هسته سیب ها را خارج می کنیم و به صورت اسلایسی برش می دهیم. استفاده از این دستگاه فوق العاده سریع و بسیار آسان است. فقط در چند دقیقه می توانید یک دسته حلقه سیب درست کنید!
اگر برش دهنده سیب ندارید، می توانید آنها را با چاقو برش بزنید.

3. برای جلوگیری از قهوه ای شدن در محلول آغشته شوید.

سیب ها را در مخلوط آب عسل آغشته کنید تا از سیاه شدن آنها جلوگیری کند.
ما سیب ها را در مخلوطی از آبلیمو، عسل و آب فرو می کنیم. (1 قاشق غذاخوری آب لیمو به ازای هر 1 فنجان آب و سپس با حدود 1 قاشق غذاخوری عسل رقیق کنید.)
من طعم شیرینی که عسل به سیب می

دهد و طعم ترش لیمو را خنثی می کند را دوست دارم.
همچنین می توانید از ترکیبات دیگری مثل آب پرتقال و یا آب آناناس که با مقداری آب رقیق شده هم استفاده کنید.

4. آنها را به صورت تک لایه پخش کنید.

آنها را به صورت تک لایه روی هر چیزی که قرار است برای خشک کردن استفاده کنید قرار دهید.
ما از یک سینی استفاده می کنیم. شما می توانید از یک صفحه پنجره ای تمیز و جدید یا یک قفسه اجاق گاز استفاده کنید. یا اگر سیب های خود را در دستگاه خشک کن مواد غذایی خشک می کنید، آنها را روی قفسه های خشک کن قرار دهید.

خشک کردن سیب در خانه

روشهای مختلف خشک کردن سیب

روش های مختلفی برای خشک کردن سیب وجود دارد

  1. در دستگاه خشک کن مواد غذایی
  2. در یک اجاق گاز
  3. در آفتاب
  4. بیش از اجاق گاز

1. خشک کردن سیب ها در دستگاه خشک کن

این احتمالاً متداول ترین روش برای خشک کردن میوه ها به روش کم کردن آب مواد غذایی است. دستگاه خشک کن برقی مواد غذایی ساده و کم مصرف است.

2. خشک کردن سیب ها در فر

اگر اجاق گاز شما بتواند دما را به 145 درجه فارنهایت برساند، می توانید سیب را در اجاق گاز خانگی خشک کنید. (بعضی از اجاق ها فقط تا 200 درجه پایین می آیند.)
باید در اجاق گاز را کمی باز نگه دارید تا هوای مرطوب از آن خارج شود. قرار دادن یک فن در کنار درب برای گردش هوا نیز مفید خواهد بود.

3. خشک کردن سیب ها در آفتاب

این روش خیلی دردسر دارد چون شما به رطوبت کم، آفتاب و گرمای زیاد احتیاج دارید – اتفاقی که در شهرهای گرم و خشک رخ می دهد. طوری که یک بار زغال اخته را در شیشه عقب اتومبیل من خشک کردم – که در واقع عالی بود! –
من هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم، بنابراین اگر به فکر خشک کردن آفتاب هستید ممکن است ابتدا بخواهید کمی تحقیق کنید.

4. خشک کردن سیب ها روی اجاق گاز

روش مورد علاقه ما برای خشک کردن سیب روی اجاق گاز است، از آنجایی که ما عاشق این هستیم که سیب ها تردتر و سفیدتر از سیب های خشک شده در دستگاه خشک کن مواد غذایی شوند. همچنین سریعتر خشک می شوند.
روش های زیادی برای نگه داشتن قفسه خشک کن (من از قفسه موجود در اجاق گاز خود استفاده می کنم) بر روی اجاق گاز وجود دارد.
می توانید چهار لیوان استیل (یا اشیای دیگری که در اثر گرما آسیب نمی بینند) را در چهار گوشه اجاق گاز قرار دهید و قفسه خشک کن خود را بالای آنها قرار دهید.
یا می توانید چهار رشته سیم را از چهار قلاب سقفی آویزان کنید و سیم را به قفسه خشک کن وصل کنید.
یا می توانید قفسه ها را بسیار نزدیک به اجاق چوب خود قرار داده و مرتباً آنها را بچرخانید. ما یک قفسه را از سقف معلق می کنیم و سپس صفحه دهیدراتور خود را در بالای قفسه قرار می دهیم.
البته من یک پیشنهاد جالب هم برای این روش دارم. اگر شما در دل طبیعت هستید می توانید با برپا کردن یک آتش و قرار دادن قفسه ها روی آن هم این کار را انجام بدید که واقعا تفریح خیلی خوبی هم خواهد بود.
اگر اجاق چوبی شما دارای نقاط گرم است ، حتماً مدام قفسه یا صفحه را بچرخانید تا سیب ها یکسان خشک شوند.

 

خشک کردن سیب

 

چقدر طول می کشد تا سیب خشک شود؟

زمان خشک شدن بسته به اینکه از روشی که استفاده می کنید، میزان رطوبت سیب ها و ضخامت برش های سیب متفاوت خواهد بود.
خشک کردن سیب در دستگاه خشک کن میوه بین 12 تا 24 ساعت طول می کشد.
خشک کردن سیب در فر بین 10 تا 20 ساعت طول می کشد. هرچه گرما بیشتر باشد، سریعتر خشک می شوند. اما اگر گرمای شما بیش از 145 درجه فارنهایت باشد ، باید آنها را از نزدیک تماشا کنید و برش ها را بچرخانید.
خشک کردن سیب روی اجاق گاز یا چوب حدود 8 تا 14 ساعت طول می کشد. زمان بسته به سطح گرما و جریان هوا متفاوت خواهد بود.
توجه: شما می خواهید سیب ها را خشک کنید نه اینکه آنها را بپزید! دما باید بین 130 تا 145 درجه فارنهایت با جریان هوا زیاد باشد.

چگونه می توان فهمید سیب خشک شده است؟

سیب های شما وقتی احساس چرمی و خیلی خشک می کنند – تقریبا ترد ، کاملاً خشک می شوند ، اما کاملاً خشک نیستند. اگر دوست دارید سیب های خشک شما ترد باشند ، می توانید کمی بیشتر خشک کنید.

چگونه سیب های خشک شده خود را نگهداری کنیم؟

اجازه دهید سیب کاملاً خنک شود. برش های سیب خشک شده خود را در یک ظرف یا کیسه پلاستیکی زیپی قرار دهید ، به خوبی آب بندی کنید و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

سیب های خشک شده تا چه مدت سالم باقی می مانند؟

اگر ظرف نگهداری آن خوب مهر و موم شده و در جای خشک و خنک نگهداری شود ، سیب خشک باید حدود 6 ماه نگه دارد. برای نگهداری طولانی تر ، آن را در فریزر نگه دارید.

از یک سیب تازه چند مقدار سیب خشک شده به دست می آید؟

بسته به میزان رطوبت سیب بسیار متفاوت است. انواع مختلف سیب سطح رطوبت متفاوتی دارند. چیزی که در اکثر میوه های خشک گفته می شود، به ازای هر یک کیلوگرم سیب تازه 100 گرم سیب خشک به دست می آید.

کدام یک از انواع سیب برای خشک کردن مناسب تر است؟

سیب زرد با توجه به پوست آن خروچی بهتری می دهند البته سیب قرمز هم طعم خود را خواهد داشت ولی در کل سیب زرد خشک هم در بازار میوه خشک خوشمزه تر و قیمت بیشتری هم دارد. شما کدام نوع رو بیشتر می پسندید؟ می تواندی در کامنت ها نظر خود را اعلام کنید.