من به تازگی کشف کردم که انبه میوه خوشمزه ای است. قبلاً این را نمی دونستم ، نمی دونم. اما من الان دوستش دارم و به نظر نمی رسد که بتونم از آن سیر شوم. و در اواخر فصل تابستان واقعاً ارزان است بنابراین با خشک کردن آن برای روز مبادا می توانید برنده شوید.

چیز دیگری که کشف کردم این است که انبه خشک شده بسیار گران است. اما نداشتن دستگاه خشک کن در خانه باعث شده بود فکر کنم خودم نتوانم آنرا درست کنم.

اما راهی پیدا کردم! این کار به یک زمان طولانی ماندن در اجاق نیاز دارد اما اگر این کار را آخر هفته یا زمانیکه در خانه بی کار بودید انجام دهید، این کار آسان است (و باعث می شود خانه شما بوی خوبی به خود بگیرد!).
3 روش ساده برای خشک کردن انبه | هیل‌شید

طرز خشک کردن انبه در خانه

برای تهیه انبه خشک شده، به راحتی انبه را به قطعات نازک تبدیل می کنید. تمام تلاش خود را بکنید تا اندازه آنها یکسان شود، اگر به برش های برابر انبه ها توجه نکنید مجبورید آنها برای مدت زمان مختلفی طبخ کنید. من چهار انبه رسیده را برش دادم و آنها را در چهار صفحه پخت آستر پهن کردم.

اجاق گاز یا فر خودتان را روی کمترین دما تنظیم کنید (درجه حرارت من 170 درجه فارنهایت است) ، انبه را به مدت 3-4 ساعت بپزید و تقریبا هر 30-60 دقیقه قطعات را بچرخانید تا زیر روی آن بپزد.

خشک کردن انبه در فر خانگی

 1. تعداد انبه ای که خریداری می کنید. کاملاً سلیقه ای است اما باید توجه داشت که بعد از خشک شدن انبه از حجم آن کم شده و چیپس انبه ی شما کمتر از آن چیزی می شود که به نظر می رسد. اگر یک بار می خواهید فر را برای خشک کردن انبه روشن کنید، دو تا سه انبه تمام سینی فر را پوشش می دهد.
 2. توجه داشته باشید که انبه ای که قصد خشک کردن آن را دارید باید کاملاً رسیده باشد. از این رو انبه ها را بررسی کرده و اجازه دهید آن هایی که کال و نارس هستند برسند و بعد استفاده کنید.
 3. برای خشک کردن و تهیه ی چیپس انبه باید ابزار مناسب این کار را داشته باشید تا چیپس ها به بهترین شکل ممکن تهیه شوند. مخصوصاً اگر قصد تهیه ی چیپس انبه در حجم بالا را دارید. زیرا انبه بافتی چسبنده داشته و در وسط آن هسته ی بزرگی قرار دارد. در نتیجه برش صحیح و اصولی آن نیاز به کمی دقت و مهارت دارد. پس بهتر است یک دستگاه اسلایسر یا همان هسته گیر انبه که به راحتی در فروشگاه های اینترنتی در دسترس است را تهیه کنید.
 4. اما اگر هسته گیر انبه نداشتید. انبه ها را به صورت سر و ته روی یک تخته ی برش گذاشته و به فاصله ی تقریباً ۶ میلی متری از مرکز، انبه را برش زده تا دو برش از انبه به دست آمده و هسته ی آن جدا شود.
 5. برش های انبه را مانند تصویر روی تخته گذاشته و پوست آن ها را جدا کنید.
 6. همین مراحل را برای همه ی انبه ها تکرار کنید تا از هر انبه دو برش سالم و له نشده به دست آید پوست همه ی برش ها را کنده و در ظرفی بریزید و جهت خشک کردن آن ها مراحل زیر را دنبال کنید.

انبه از آن دسته میوه هایی است که برای خشک کردن آن بهتر است از دستگاه خشک کن استفاده کرد، زیرا بافت نرم و آسیب پذیر آن در خشک کن آسیب ندیده و در نهایت چیپس هایی با ظاهری زیبا به دست می آید. با این حال در نبود دستگاه خشک کن از فر هم می توانید استفاده کنید.

انواع انبه و خشک کردن آن

خشک کردن انبه با استفاده از خشک کن میوه

بنابراین:

 1. فوراً توری یا سینی دستگاه خشک کن را آماده کنید. زیرا بین بریدن و پوست کردن میوه و قرار دادن آن در دستگاه خشک کن نباید فاصله ی زیادی بیافتد تا مواد مغذی آن از بین نرود.
 2. با دقت و با آرایشی صحیح و زیبا مانند تصویر، برش های انبه را روی توری بگذارید. فقط دقت داشته باشید که بین برش ها فاصله بگذارید تا فضای کافی برای جریان هوا وجود داشته باشد.
 3. دستگاه خشک کن را روی دمای ۱۳۰ تا ۱۳۵ درجه ی فارنهایت (۴۵ درجه ی سلیسیوس) به مدت ۱۰ تا ۱۴ ساعت تنظیم کنید.
 4. برای قرار دادن انبه ها در فر ابتدا باید روی سینی فر کاغذ روغنی پهن کرده و سپس انبه ها را روی آن بچینید. فر را روی پایین ترین درجه به مدت ۱۰ تا ۱۲ ساعت تنظیم کنید.
 5. بعد از این که انبه ها خشک شدند آن ها را در ظروف شیشه ای در بسته یا پاکت های پلاستیکی ریخته و در مکانی خشک و خنک و البته تاریک قراردهید تا تازه باقی بمانند.
 6. چیپس انبه ی شما آماده است.