شاید شنیدن موز خشک به عنوان یکی از خشکبار برایتان عجیب به نظر برسد، اما به سادگی از کنار آن نگذرید. موز خشک نیز همچون سایر تنقلات خشکبار، خواص مخصوص به خودش را دارد؛ برای اینکه به این خواص پی ببریم بهتر است در ابتدا سری به موز تازه بزنیم:

خواص موز خشک از کجا می آیند؟

موز، میوه ای گرمسیری بومی مناطقی مثل جنوب شرق آسیا، شبه جزیره ی مالزی و استرالیا است؛ این میوه همچون مناطق رشدش، دارای طبع گرم و تر می باشد.

موز حاوی املاح و مواد مغذی زیادی است؛ معروفترین آن ها پتاسیم است؛ پتاسیم موجود در موز می تواند فشار خون را کاهش دهد و از بروز حملات قلبی جلوگیری کند؛ البته باید توجه داشت که مصرف مقادیر زیادی موز در یک روز می تواند مرگبار باشد و دلیل آن همین پتاسیم موجود در موز است.

علاوه بر پتاسیم، این میوه ی گرمسیری سرشار از ویتامین های A و C می باشد؛ این دو ویتامین، هردو جزو آنتی اکسیدان ها هستند و برای تغذیه ی سالم پوست و چشم بسیار مفید می باشند.

از دیگر مواد موجود در موز، آهن است که می تواند کم خونی را درمان کند.

موز سرشار از گلوکز می باشد؛ گلوکز در واقع راحت ترین و در دسترس ترین سوخت بدن است؛ به همین دلیل یکی از مواد غذایی که برای ورزشکاران به ویژه ورزشکاران دوی ماراتن توصیه می شود، موز است.

موز خشک:

یک موز تازه حاوی حدود 70 تا 75 درصد آب است که با خشک کردن این بخش آب را از دست می دهد. اما آیا تفاوت این دو فقط در وزن و مقدار آب است؟

موز خشک

کاهش وزن از خواص موز خشک:

موز، میوه ای سرشار از فیبر و در عین حال با چربی کم می باشد؛ فیبر موجود در میوه علاوه بر خواصش در دستگاه گوارش، باعث می شود تا شما احساس سیری پیدا کنید و از این طریق می تواند در کاهش وزن موثر باشد.

موز خشک ، مناسب برای کاهش وزن

محافظت از قلب خاصیت دیگر موز خشک:

پیشتر گفتیم که موز با پتاسیم موجود در خود می تواند فشار خون را کاهش دهد و قلب را از حملات آنی یا سایر بیماری ها محافظت کند؛ خوشبختانه پتاسیم همچنان در موز خشک به قوت خود باقیست و برای افرادی که مشکل قلبی دارند، می تواند مناسب باشد.

موز خشک از قلب محافظت می کند.

سلامت کلیه از خواص موز خشک:

پتاسیم با کاهش فشار خون، علاوه بر تاثیراتی که بر روی قلب و عروق دارد، در سلامت کلیه ها نیز بسیار موثر است.

موز خشک منبع آنتی اکسیدان ها:

آنتی اکسیدان ها در واقع ملوکول هایی هستند که از وارد شدن آسیب به سلول ها جلوگیری می کنند؛ دو تا از این آنتی اکسیدان ها که ما در این جا با آنها سر و کار داریم، ویتامین آ و ث هستند. این ویتامین ها در سلامت چشم و همچنین پوست بسیار مناسب هستند. پس اگر در فکر پوستی سالم هستید، موز را از برنامه ی غذاییتان حذف نکنید.

با توجه به اینکه ویتامین ث به حرارت حساس و همچنین یک ویتامین محلول در آب است، در پروسه ی خشک کردن موز، بخشی از آن از دست می رود اما نگران نباشید موز خشک هم همچون موز تازه حاوی مقادیری ویتامین ث است هر چند کمتر.

موز خشک، تنقلات مناسب برای کودکان:

موز خشک ، از تنقلات مناسب برای کودکان

در قسمت قبلی راجع به انتی اکسیدان های موز صحبت کردیم؛ اما یکی دیگر از این آنتی اکسیدانها دوپامین است. دوپامین یا هورمون شادی، ماده ای شیمیایی است که به مقدار خیلی کم در بدن تولید می شود؛ این هورمون علاوه بر احساس شادی و اعتماد به نفس، باعث بهبود عملکرد اجتماعی مغز می شود؛ دوپامین موجود در موز و موز خشک، میتواند در عملکرد بهتر دانش آموزان بسیار تاثیر گذار باشد و از این رو خوراکی مناسبی برای آن هاست.

موز خشک در رژیم ورزشی:

موز خشک در رژیم ورزشی
موز خشک در رژیم ورزشی

گلوکزی که در موز تازه موجود باشد، سوخت بدن ورزشکاران را به خوبی تامین می کند؛ موز خشک نیز حاوی این مقدار گلوکز است که به دلیل ماندگاری بیشتر، حمل راحتتر و مزه ی تغلیظ شده انتخاب مناسبی برای رژیم ورزشی آنان است.

موز یا موز خشک؟ مسئله این است!

موز یا موز خشک ؟ مسئله این است!

اکنون می توانیم برگردیم به سوالی که در اوایل مطلب پرسیدیم؛ به راستی تفاوت این دو فقط در مقدار آب است یا باید از دید دیگری به موضوع نگاه کنیم؟

هر دوی آن ها خواص نسبتا مشابهی دارند؛ شاید بگویید هر میوه ای تازه اش خوشمزه تر است و البته کسی آن را انکار نمی کند، ولی آیا همیشه دسترسی به آنها وجود دارد؟

موز جزو میوه هایی است که ماندگاری پایینی دارد و نگهداری آن سخت است؛ موز خشک برخلاف موز تازه، از ماندگاری بالاتری برخوردار است به این دلیل بیشتر مقدار آب خود را از دست داده است.

موز خشک با توجه به سبک و کم حجم بودن به راحتی به مقدار زیاد قابل حمل است و به همین دلیل می تواند مناسب برای تغذیه کوهنوردی و یا دانش آموزان می باشد که همیشه مقداری از آن را در کوله پشتی همراه خود داشته باشند.

این میوه با از دست دادن مقداری زیادی آب، نسبت به موز تازه، بسیار غنی تر از املاح و مواد مغذی است و همچنین طعم موز به همان خوبی که در موز تازه وجود دارد، همینطور با تغلیظ شدن؛ طعم آن را برایتان پررنگتر خواهد کرد.

علاوه بر تمام این موارد، بسیاری از افراد هستند که خوردن موز تازه چندان حس خوشایندی برایشان ایجاد نمی کند؛ موز خشک انتخاب مناسبی می تواند برایشان باشد که هم طعم خوب موز را چشیده باشند و هم از خواص آن بی بهره نمانند.